چگونه از موهای رنگ شده مراقبت کنیم؟

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت

رنگ کردن موها به خصوص در خانم ها، یک گرایش برای زیباتر شدن است به خصوص اگر قصد داشته باشند موهای سفید خود را پنهان کنند . اما ممکن است این رنگ کردن های پی در پی به موها  آسیب بزنند که باید از روش هایی برای ترمیم مو ها استفاده کرد.

استفاده از شامپو مناسب

رنگ مو مو ها را زبر و خشک می کند . زمانی که موهای خود را دکلره یا رنگ کرده اید ، از شامپو های مخصوص موهای رنگ شده که دارای ترکیبات نرم کننده ، ویتامین ها و تقویت کننده های مو هستند استفاده نمایید . شستن موها با این شامپو ها سبب ترمیم ریشه های آسیب دیده می شود. بعد از رنگ 2 روز موهای خود را با آب و بدون شامپو و در انتها با نرم کننده بشویید . بعد از دو روز موها را یک هفته با شامپو بچه بشویید و از هفته دوم از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

 

موهای دکلره شده را با آب داغ نشویید

به طور کلی آب خیلی گرم باعث ریزش مو و خشک شدن ان میشود . موهای شما چه رنگ شده باشد و چه نباشد نیابد با آب خیلی داغ انها را بشویید بهترین دما برای موها آب ولرم است .

حتما سعی کنید در پایان حمام موهایتان را با آب ولرم آبکشی کنید و برای مدت طولانی زیر آب گرم قرار نگیرید چون علاوه بر خسته و بی حال کردن موها باعث شکنندگی و خشکی پوست هم میشود .

کوتاه کردن موها

موهایتان را هر 6 تا 8 هفته، کمی کوتاه کنید. لازم نیست از کوتاه شدن یک سانتی متر از موهایتان بترسید، در عوض این کار باعث می شود، آسیب های موها کاهش یابد و دائما به مقدار این آسیب و خشکی اضافه نگردد. این کار از موخوره زدن ( دو شاخه شدن مو ) موها هم جلوگیری می کند و بافت سالم و زیبایی را در نمای کلی موهایتان، برقرار می کند.

 

ماسک رطوبت رسان بعد از دکلره مو

به جای نرم کننده و حالت دهنده مو، از ماسک رطوبت رسان مو استفاده کنید. ماسک مو برای داشتن موهای زیبا و سالم بسیار عالی است و با موادی که در ساختار خود دارد، می‌تواند به ترمیم تارهای آسیب دیده از دکلره مو کمک کند. اگر ماسک مو طبیعی و خانگی به کار ببرید، خیلی بهتر است ( هفته‌ای دو مرتبه کافی است).

 

وسایل حرارتی را کنار بگذارید.

باور کنید این وسایل، از بزرگ ترین دشمنان سلامت و زیبایی موها هستند که شاید خیلی آن را باور نداشته باشید. خیلی سریع باعث از بین رفتن رطوبت موها و آسیب جدی در بافت کوتیکول ( لایه محافظ تارهای مو ) آنها می شود. حتی اگر موهایتان را رنگ نکرده اید هم باید از این وسایل دوری کنید.

 

روغن نارگیل یک راه‌حل ارزان اما مناسب برای موهای دکلره آسیب دیده است. 

شما می‌توانید نیم ساعت پیش از رفتن به حمام، ساقه موهای خود را با روغن نارگیل به آرامی ماساژ دهید و سپس با آب ولرم و یک شامپوی روزانه شستشو دهید.

 

 

سولفات می تواند رنگ را از مو جدا کند، به همین خاطر به دنبال شامپویی بدون سولفات باشید. سولفات حاوی نمک است، که رطوبت را از بین می برد، و نبود رطوبت کافی یکی از اصلی ترین دلایل محو شدن رنگ مو است.

پرهیز از قرار گرفتن مقابل نور مستقیم افتاب

قرار گرفتن زیر آفتاب موجب جذب ویتامین دی می شود اما برای مو مضر است و اسیب جدی به موها ،خشک شدن و ضعیف دن تار موها می شود . قبل از قرارگیری زیر آفتاب به موهیتان روغن زیتون طبیعی بزنید تا نور مستقیم افتاب به موهایتان اسیب نزند.

 

موهای دکلره شده را حتی الامکان صاف یا فر نکنید

موهای رنگ شده به دلیل ترکیبات رنگ خودبخود خشک و شکننده میشوند . مواد شیمیایی موجود در فر کننده ها و صاف کننده ها باعث شکنندگی بیشتر و خشکی مفرط آنها میشود و ممکن است ریشه های مو را بسوزاند اگر واقعا به فر کردن یا صاف کردن موهایتان علاقه دارید باید مراقبت از انها را شدیدتر کرده و مرتب از ماسک های تقویت کننده و شامپو های مخصوص استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است بخش زیادی از موهای خود را از دست داده و یا لطافت و زیبایی موها به طور کامل از بین برود .

 

بعد از حمام موهای خیس را شانه نکنید

شانه کردن موها وقتی خیس هستند باعث ریزش بیشتر انها میشود . موهای رنگ شده چون پایه و ریشه ضعیف تری دارند اگر بعد از حمام یا داخل حمام وقتی که خیس هستند شانه شوند بیشتر آسیب می بینند .

شانه کردن موها را برای وقتی بگذارید که موها کمی رطوبت خود را از  دست داده و خشک شده اند البته نباید در حالتی که موها کاملا خشک هستند هم این کار را انجام دهید در دو حالت باعث آسیب به موها می شود بهترین زمان برای شانه کردن موها چه موهای بدون رنگ و چه موهای رنگ شده وقتی است که رطوبت اندکی دارند.

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید