برجسته کردن گونه

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت

یکی از مهم ترین اصول زیبایی صورت داشتن گونه های برجسته و پر است. اغلب افراد تصور می کنند برای داشتن گونه هایی پر و زیبا باید سراغ عمل های زیبایی پر هزینه بروند در صورتی که بدون نیاز به آرایش و عمل های زیبایی می توان برای برجسته کردن گونه ها اقدام کرد.

 

گونه های برجسته باعث می شوند صورت شما جوان و جذاب تر به نظر برسد بنابراین اگرصورتی لاغر دارید بهتر است برای برجسته و پرتر به نظر رسیدن صورتتان از روش های طبیعی استفاده کنید.

 

– برجسته کردن گونه با سه ورزش موثر!

گونه‌های برجسته می‌توانند نشان‌ دهنده جوانی هر فردی باشند، اما روند پیری معمولا قابلیت ارتجاعی مطلوب را از عضله‌های صورت می‌گیرد و در نهایت باعث افتادگی پوست صورت می‌شود. همان‌طور که عضله‌های مختلف بدن به ورزش کردن نیاز دارند، عضله‌های صورت نیز با ورزش کردن تقویت می‌گردند.

 

انجام دادن ورزش‌های مخصوص صورت به‌طور منظم می‌تواند باعث توپُر شدن گونه‌ها شما و سفت شدن آن‌ها شود. یکی از روش‌های ورزشی موثر برای این کار، روش ساچمو است که به‌نام لویی آرمسترانگ ثبت شده است. برای انجام دادن این ورزش، ابتدا باید یک نفس عمیق بکشید و در حالی که لب‌های‌تان را کاملا بسته‌اید، گونه‌ها را مثل نوازندگان شیپور محکم باد کنید. در ادامه، هوا را حدود ۵ ثانیه در داخل گونه‌ها نگه دارید و رها کنید. این کار باید ۱۰ مرتبه تکرار شود.

 

فشار آوردن نسبی به عضله‌های صورت، مانند عضله‌های نقاط دیگر بدن، می‌تواند به فعال کردن عضله‌های آن کمک کند. برای این کار باید انگشت اشاره را به‌آرامی روی هر گونه فشار دهید و گونه‌ها را سفت کنید.

 

لبخند زدن با دهان باز و پایین آوردن چانه‌ها نیز تاثیر مثبتی در فعال کردن عضله‌های صورت و گونه‌ها دارد. این کار در هر اقدام باید حدود ۲۰ مرتبه تکرار شود.

 

– برجسته کردن گونه با یوگای صورت

یوگای صحیح، پوست‌تان را وادار به تولید کلاژن و الاستین می‌کند که هردوی آن ها موجب سفت شدن پوست صورت می شود و به فرم‌دهی گونه‌ها و جلوگیری از لاغری پوست کمک می‌کند.هر دو انگشت سبابه‌ را درست روی برجستگی استخوان گونه‌های خود هم‌راستا با سوراخ بینی‌تان قرار دهید و سپس انگشتان خود را به مدت یک تا ۲ دقیقه به صورت دایره‌های کوچک به سمت خارج، روی محل مدنظر، ماساژگونه حرکت دهید.

 

حالا هر دو انگشت سبابه‌ را در دو طرف سوراخ بینی و در نزدیکی لب‌های خود قرار و ماساژهای دایره‌ای کوچکی را با انگشتان خود به مدت ۲ دقیقه انجام دهید.هر دو انگشت سبابه‌ را روی لبه‌های فک خود قرار دهید. ماساژهای دایره‌ای کوچک خود را به مدت ۲ دقیقه ادامه دهید. چندبار در روز این حرکات یوگا را انجام دهید.

 

اگر به‌دنبال مواد غذایی هستید که مواد مغذی بیشتری را به صورت طبیعی جذب بدن‌تان کنید، حتما روزانه میزان مناسبی از مواد غذایی مانند جو، پنیر خشکبار و دانه‌ها را برای افزایش چربی صورت‌تان مصرف کنید

 

برجسته کردن گونه

بدون نیاز به آرایش و عمل های زیبایی می توان برای برجسته کردن گونه ها اقدام کرد‎

 

– اسکراب کره شی و شکر

یک فنجان کره شی ذوب شده را با ۳/۴ فنجان شکر درون ظرفی مناسب مخلوط کنید و هم بزنید سپس مخلوط کره شی و شکر را درون یخچال قرار دهید تا جامد شوند. صورت خود را ابتدا با آب گرم بشویید و اسکراب شکر و کره شی را روی پوست صورت خود بمالید و ۵ دقیقه مکث کنید و بعد از مدت زمان ذکر شده دوباره صورت خود را با کمک آب گرم بشویید و با کمک حوله خشک کنید. توجه داشته باشید که این اسکراب را باید به صورت چرخشی روی پوست صورت خود بمالید.

 

– مخلوط گلاب و گلیسیرین

گلاب و گلیسیرین برای تغذیه پوست گونه ها مناسب هستند و بهتر است شما از مخلوط گلاب و گلیسیرین شب ها قبل از خواب استفاده کنید.

 

– برجسته کردن گونه عسل

عسلقادر است رطوبت پوست را حفظ کند و در نتیجه، پوست را با طراوت و سالم نگه دارد. آنتی اکسیدان‌های موجود در عسل می‌تواند نقش بزرگی در پیشگیری از بروز مشکلات پوستی ناشی از رادیکال‌های آزاد ایفا کند.

 

یک قاشق چای‌خوری از آن را با میوه‌ پاپایا ترکیب کنید. سپس این خمیر را به گونه‌های خود بمالید و بگذارید حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت‌تان بماند. بعد صورت خود با آب گرم بشویید.

 

بهتر است این روش را صبح‌ها انجام دهید تا بتوانید با استفاده روزانه‌ آن، به نتیجه مدنظر خود برسید.

 

– برجسته کردن گونه با روغن زیتون

روغن زیتون مرطوب کننده ای طبیعی و عالی، برای پوست خشک به شمار می‌رود و ضامن طراوت و نرمی پوست‌تان است.

 

روزانه حداقل یک قاشق چای‌خوری روغن زیتون خالص به صورت‌تان بمالید و به‌نرمی آن را روی گونه‌های‌تان ماساژ دهید و بگذارید حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت‌تان بماند و بعد با آب گرم، آن را بشویید.

 

– مالیدن آلوئه ورا روی پوست برای برجسته کردن گونه

آلوده ورا حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین C و ویتامین E می باشد به همین دلیل بسیاری از مردم فکر میکنند میتواند برای پوست موثر باشد. برای برجسته کردن گونه ها گیاه آلوئه ورا را از وسط نصف کنید و ژل داخل آن را روی گونه ی خود گذاشته و سپس به آرامی و به صورت دورانی مالش دهید. این کار را 30 تا 60 دقیقه قبل از حمام انجام دهید و روزانه آن را تکرار کنید.

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید