از بین بردن جای جوش صورت

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت

لی در این مقاله قبل از اینکه بخواهیم در مورد این لک ها صحبت کنیم باید این را بدانید که بین اسکار واقعی و یا لک موقت تفاوت دارد . آیا نگرانی شما درباره اسکارها است یا لکه ها؟

 

گذشته از نوع پوست ،یک اسکار واقعی به شکل فرورفتگی روی پوست وجود دارد .اغلب این فرورفتگی ها لایه میانی پوست را درگیر میکند. این تو رفتگی ها شبیه جای آبله هستند.

 

اگر فرورفتگی نداشته باشد و پوست صاف باشد و فقط  جای جوش ها تیره  و یا صورتی باشد این لک ها موقتی هستند و از بین می روند  که گاهی ممکن است ماهها طول بکشد. برای هر نوع پوستی استفاده از کرم ضدآفتاب ضروری می باشد زیرا نور آفتاب باعث بدتر شدن لک ها می شود. (از یک ضد آفتاب SPF 30+ غیر کومدوژنیک استفاده کنید تا اینکه منافذ پوست بسته نشوند)

از بین بردن جای جوش, جای جوش, درمان جای جوشجای جوش صورت

 

زیرا در معرض قرار گرفتن روزمره در برابر اشعه ماوراء بنفش می تواند مدت زمان طولانی تر علائم را تغییر رنگ ندهد. (به دنبال یک محصول با SPF 30+ با علامت “غیر کومدوژنیک” باشید تا اطمینان حاصل شود که باعث مسدود شدن منافذ پوست نخواهد شد)

 

اگر جای جوش های روی پوست شما عمیق باشد ممکن است ازبین نرود ولی راههایی وجود دارد که می توان آنها را تا حد ممکن ترمیم کرد.

 

کرم و ژل برای اسکار موثر است؟

همانطور که هر متخصص پوست به شما خواهد گفت ، کرم های بدون نسخه که به عنوان درمان اسکار به بازار عرضه می شوند ، به طور معمول مفید نیستند . این امر عمدتاً به این دلیل است که بیشتر  این کرمها استاندارد نیستند و ممکن است عوارض بدی داشته باشند.

 

فقط این داروها را با تجویز پزشک استفاده کنید این داروها می توانند باعث خشکی ، لایه برداری و سوزش شوند ، به همین دلیل فقط یک لایه نازک در هنگام خواب توصیه می شود ، اغلب با یک مرطوب کننده ساده برای آرام کردن پوست استفاده می شود. (استفاده از این کرم ها  فقط در شب به دلیل افزایش حساسیت در برابر آفتاب و به دلیل غیرفعال بودن محصول در اثر نور خورشید بسیار مهم است.)

 

براساس مطالعه اخیر روی 67 بیمار به مدت 6 ماه ، در ژورنال American Journal of Clinical Dermatology منتشر شده است: ترکیب بنزوئیل پراکسید (یک آنتی بیوتیک موضعی) با آداپالن (یک رتینوئید خفیف) می تواند جای زخم و لکه های دور چشم را بطور قابل توجهی کاهش دهد. این ترکیب از داروها به عنوان ژل های نسخه ای با نام های Epiduo یا Epiduo Forte در دسترس است.

 

با استفاده از یک کرم OTC adaptalene (ژل Differin) که با کرم بنزوئیل پراکسید OTC اعمال می شود ، یک نسخه ملایم تر در خانه ایجاد می شود. متخصصان پوست ، این محصولات را توصیه می كنند كه در شب كم و با احتیاط مصرف شود.

 

روش های مختلفی دیگری وجود دارد که می تواند جای زخم های آکنه را به حداقل برساند . یک سری از درمانها تقریباً همیشه ضروری است و آنها توصیه می شوند .

 

از بین بردن جای جوش, جای جوش, درمان جای جوشاز بین بردن جای جوش

 

– لیزر 

بسته به نوع پوست شما و بروز هرگونه زخم ، متخصص پوست شما ممکن است لیزر درمانی را برای کاهش قرمزی ، تجدید سطح پوست و یا ترویج تولید کلاژن و الاستین جدید پیشنهاد کند. گزینه ها عبارتند از: لیزر رنگ پالس ، لیزر پیکوثانیه ، لیزر فشرده یا لیزر دی اکسید کربن بسیار مؤثر.

 

– تزریق

تزریق های کوچک داروی استروئیدی می تواند زخم های عمیق، همرا با خارش یا سایشی را ترمیم و صاف کند. ژل هایی به نام پرکننده را می توان مستقیماً به زخم های تزریق کرد تا بطور موقت اسکارها پر شوند . متخصص پوست شما ممکن است پلی متیل متاکریلات (بلافیل) یا پرکننده اسید هیالورونیک (مانند Juvederm یا Restylane) را پیشنهاد کند ، اگرچه این موارد به این منظور مورد تأیید FDA نیستند).

 

از بین بردن جای جوش, جای جوش, درمان جای جوشکرم از بین برنده جای جوش

 

– جراحی

پزشکان می توانند بیوپسی پانچ (برداشتن جراحی برخی زخم ها با استفاده از یک ابزار کوچک) ، درم ابریژن (برداشتن دقیق لایه بالایی پوست با استفاده از یک ابزار چرخشی ، مکانیکی) یا زیربخش ( که یک سوزن یا جسم بلانت در داخل پوست وارد می شود) انجام دهند. جای زخمهای فیبروتیک).

 

– میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ ممکن است به تدریج زخم های آکنه را در طی یک سری از درمان ها کاهش دهد. (توجه: ایده خوبی است که این روش را در مطب پزشک انجام دهید ، زیرا ممکن است باعث عفونت و سایر عوارض جانبی شوید .)

 

در صورت برخورد با این زخم ها ، پیشگیری از اهمیت زیادی برخوردار است ، زیرا در صورت ادامه شکل گیری لکه های جدید ، بهبود آن دشوار است. اگر درمانهای بدون نسخه کافی نباشد ، متخصص پوست می تواند به شما برای درمان کمک کند. و هنگامی که آکنه ظاهر می شود ، از چیدن و برداشتن جوش ها خودداری کنید ، زیرا دستکاری پوست می تواند خطر زخم را افزایش دهد.

 

از فشار دادن و کندن جوش ها خودداری کنید زیرا دستکاری پوست باعث می شود جای جوش ها بماند.

 

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید