کانسیلر چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت

کانسیلر همان طور که از نام آن (Concealer) پیداست یک وسیله آرایشی برای پوشش دادن عیوب پوستی است. کانسیلر نوعی فونداسیون فشرده با غلظت بالا است که

قابلیت پوشش بالایی دارد و می‌تواند نقص‌های پوست مثل آکنه و قرمزی ناشی از آن، لک پوستی و گودی و سیاهی زیر چشم را تا حد زیادی پوشش دهد. اما استفاده از کانسیلر نیاز به رعایت نکاتی دارد که در این مقاله از مجله قرمز به آن خواهیم پرداخت.

استفاده از کانسیلر

کانسیلر مناسب انتخاب کنید: اولین قدم برای استفاده از کانسیلر انتخاب نوع مناسب آن است. کانسیلرها انواع مختلفی دارند و هر نوع آن برای نیاز خاصی طراحی شده است پس قبل از هرچیز باید نیاز پوست خود را بشناسید. کاسیلر را یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست خود و حتما از برند معتبر انتخاب کنید. نوع مدادی آن برای جوش و آکنه و نوع استیکی برای عیوب گسترده پوست کاربرد دارد. انواع مایع و کرمی را برای پوست‌های خشک و انواع جامد و پودری را برای پوست‌های چرب به کار ببرید.

پوست خود را آماده سازی کنید: مانند روش‌های مختلف آرایش قبل از هرچیز باید صورت خود را بشویید و تمیز کنید، از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید و پس از آن از مرطوب کننده مناسب آبرسانی به پوست استفاده کنید. برای پاک کردن آرایش اطراف چشم از یک گوش پاک کن تمیز استفاده کنید و مواد باقیمانده از ریمل و خط چشم را بزدایید. کانسیلر اولین مرحله از آرایش شماست (البته اگر از تصحیح کننده رنگ استفاده نمی‌کنید) و باید روی پوست تمیز و نرم و آماده سازی شده مورد استفاده قرار بگیرد.

سیاهی زیرچشم را پوشش دهید: از برس مخصوص کانسیلر استفاده کنید و آن را زیر چشم و روی نقاط تیره اطراف آن مثل گوشه چشم و اطراف بینی بزنید. البته این کار را با انگشت هم می‌توان انجام داد اما برس بهداشتی‌تر است، همچنین برخی برندها در بسته بندی خود برس و اپلیکاتور مخصوص دارند که می‌توانید آن را به کار ببرید. پس از زدن کانسیلر آن را محو کنید اما هرگز دور چشم را نمالید چون موجب آسیب به پوست می‌شود و البته پوشش آن را کاهش می‌دهد. تا نقطه زیرین مژه‌های پایین را کاملا پوشش دهید و جایی را خالی باقی نگذارید تا چشم‌ها حالت طبیعی خود را داشته باشند.

 

آکنه و لکه‌های پوستی را پوشش دهید: علت عمده استفاده خانم‌ها از کانسیلر لک‌های پوستی، آکنه و جای آن و قرمزی ناشی از آن است. برای این کار کانسیلر را با برس یا اپلیکاتور روی هر نقطه مبتلا به صورت جداگانه بزنید سپس به آرامی کناره‌های آن را محو کنید تا مرزها مشخص نباشد. از لایه ضخیم کانسیلر استفاده نکنید چون آرایش شما را خمیری خواهد کرد، یک لایه نازک از پوشش کافی است. در صورت لزوم از لایه‌های دوم و سوم هم استفاده کنید. برای این کار از انگشت استفاده نکنید چون آلودگی دست شما وضع آکنه را بدتر خواهد کرد.

کانسیلر را تثبیت کنید: پس از این که همه نقاط مبتلا به خوبی پوشش داده شد کمی از فونداسیون خود را بردارید و روی نقاطی که کانسیلر زده‌اید بمالید تا تثبیت شود. به جای این کار می‌توانید از پودر تثبیت کننده آرایش هم استفاده کنید. همه جای صورت را برس بکشید تا یکدست و تمیز شود.

رنگ کانسیلر را یک یا دو درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست انتخاب کنید

تکمیل بقیه آرایش

فونداسیون بزنید: حال نوبت به بقیه مراحل آرایش می‌رسد. این بار از فونداسیون به روشی که همیشه به کار می‌برید استفاده کنید. فونداسیون مناسب پوست خود را انتخاب کرده و کمی از آن را برداشته و با برس از مرکز صورت به اطراف پخش کنید. با صورت خود مثل یک بوم خالی رفتار کنید و فرض کنید که اصلا از کانسیلر استفاده نکرده‌اید.

از هایلایت و برنزه کننده استفاده کنید: این مرحله از آرایش شما اختیاری است. اگر از هایلایت و برنزه کننده استفاده می‌کنید به روش معمول آن‌ها را به کار ببرید.

رژگونه بزنید: استفاده از کانسیلر و فونداسیون صورت شما را یکدست و مسطح می‌کند و حالتی مصنوعی به آن می‌دهد بنابراین توصیه می‌شود که برای تکمیل آرایش و ایجاد حالت درخشان در چهره از مقدار کمی رژگونه استفاده کنید.

آرایش چشم و ابرو را انجام دهید: برای این که چهره شما جذاب‌تر شود لازم است که مقداری آرایش چشم داشته باشید. این آرایش می‌تواند تنها محدود به یک ریمل و خط چشم باشد و یا می‌توانید از سایه‌های چند رنگ نیز استفاده کنید. اما فراموش نکنید که هیچ وقت نباید در آرایش صورت و چشم افراط کنید.

آرایش لب را انجام دهید: استفاده از فونداسیون روی صورت لب‌ها را بی‌رنگ و چهره شما را بی‌روح می‌کند. برای از بین بردن این حالت از رژ لب استفاده کنید و به چهره خود رنگ بدهید. رژ لب را در رنگ دلخواه خود انتخاب کنید و روی لب‌ها بزنید.

کانسیلر را برای پوشش سیاهی زیر چشم استفاده کنید

اگر این مقاله را پسندیدید می‌توانید مقالات مشابه را در بخش زیبایی در مجله قرمز، شاخه ترفندهای آرایشی دنبال کنید.

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید