فواید سنگ پا

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت
ز سنگ پا برای لایه برداری از بافت ها و سلول های مرده استفاده می شود. سنگ پا به رنگ های گوناگون و در انواع طبیعی و مصنوعی موجود هست و معمولاً در داروخانه ها و مراکز فروش وسایل حمام و دستشویی به فروش می رسد.

سنگ پا یکی از قدیمی ترین وسایل نظافت در حمام های ایرانی است؛ گرچه استفاده از سنگ پا مثل قبل مورد استفاده قرار نمی گیرد؛ با این وجود متخصصان طب سنتی معتقد هستند استفاده از سنگ پا خواص بسیار زیادی دارد.

 

خواص سنگ پا بر روی پوست

پوست پای زیبا

کشیدن این وسیله یک ماساژ عالی برای پا هاست که باعث لایه برداری از کف پا هم می شود.

 

پوستی که ضخیم می شود، مستعد ترک خوردن است و امکان ایجاد عفونت و درد در آن ها زیاد است. به همین علت زمانیکه پوست ضخیم می شود بهتر است از سنگ پا برای بهبود ترک‌خوردگي پایتان استفاده کنید.

 

استفاده کرم مخصوص پا پس از حمام، باعث سلامت و زیبایی پوست پاشنه و کف پا می شود.

 

رفع میخچه و پینه پا

اصطکاک و فشار وارد آمده بر پوست پا موجب پیدایش میخچه یا پینه در پا می شود که معمولاً در بالا و کناره های انگشتان مچ پا بوجود می آید و از دلایل رایج آن میتوان به آرتریت و یا کفش نامطلوب اشاره کرد.

 

میخچه و پینه پا گاهی با زگیل اشتباه گرفته می شوند. ولی زگیل کف پا دارای نقاط سیاه رنگی است و معمولاً با فشاری که به طرفین آن وارد می شود احساس درد ایجاد می کند.

 

برای رفع میخچه یا پینه، محل آنرا به مدت پنج تا ده دقیقه در آب گرم بگذارید تا پوست نرم شود. آن گاه با سنگ پا بر روی آن حرکات دایره ای بکشید تا پوست اضافی آن برداشته شود. البته پوست محل میخچه یا پینه نباید بی اندازه برداشته شود زیرا منجر به عفونت و خونریزی می شود.

 

بهبود رنگ پوست 

چنانچه پوست عالی بنظر برسد سبب می شود حس خوبی داشته باشید بنابراین نگهداری از پوست مهمترین بخش زندگی روزانه ما است. این پوست ما برای همه اشخاص قابل مشاهده است و درصورتی که پوست کم رنگ و بیمار کننده بنظر میرسد ، بی روح بنظر خواهید رسید که به آسانی باعث می شود احساس اعتماد به نفس خویش را پائین و پایینتر بیاورید.

 

سلامتی پوست بسیار مهم است؛ ولی به معنای پوست مناسب نیست، به این معنی که شرایط پوست خوب و سالم است. چنانچه میخواهید اعتماد به نفس داشته باشید ، میتوانید با استفاده از سنگ پا، پوست خویش را بهبود ببخشید. ماساژ دادن بدن با سنگ پا به تقویت گردش خون بدن کمک می کند و سبب تقویت بیشتر و تمیز طبیعی پوست شما و برّاق و درخشان تر شدن آن می شود.

 

سنگ پا , عکس سنگ پا , کاربرد سنگ پاعکس سنگ پا

 

لایه برداری پوست با سنگ پا

یکی از فواید سنگ پا لایه برداری پوست می باشد. شایع ترین قسمت بدن برای لایه برداری با این سنگ طبیعی، کف پا است. پاشنه ها تمایل به ایجاد لایه ای از پوست سخت و سوزناک دارند که میتوانند ترک خورده یا پوسته پوسته شوند. ارنج شما منطقه دیگری است که امکان دارد از لایه برداری سود ببرد. وسایل جانبی موردنیاز شما عبارتند از:حوله نرم، مرطوب کننده( کرم، لوسیون یا روغن)، جوراب مرطوب کننده( اختیاری)، برس برای تمیز کردن سنگ پا.

 

از بین بردن موهای زاید 

سنگ پا یکی از موثرترین شیوه های بدون درد برای از بین بردن موهای زاید بدن است برای انجام این شیوه کافی است با استفاده از فشار ملایم، سنگ پا را روی موها با حرکتی دایره ای بکشید تا موها از بین بروند. برای نابود کردن دائمی موهای زاید کافی است به مدت چند روز این کار را تکرار کنید.

 

سنگ پا , عکس سنگ پا , کاربرد سنگ پااستفاده از سنگ پا

 

نحوه استفاده از سنگ پا 

مرحله نخست:آماده سازی 

تمام مواد خود را در یک مکان از قبل آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که سنگ و آب تمیز است.

 

به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه پوست خشک را بدون تماس در آب گرم خیس کنید. این به نرم شدن پوست سخت شده شما کمک می کند. صابون یا روغن را برای نرم شدن بیشتر و افزایش رطوبت به آب خود اضافه کنید. درصورتی که از سنگ پا برای ارنج، زانو یا صورت خویش استفاده می کنید، این مرحله را در حمام یا دوش گرم انجام دهید.

 

مرحله دوم:استفاده از سنگ پا

۱- در حالیکه پوست خود را خیس می کنید، سنگ خود را هم در آب گرم خیس کنید. هیچوقت از یک سنگ خشک بر روی پوست استفاده نکنید. سنگ مرطوب به آسانی روی پوست شما می چرخد ​​و خطر آسیب دیدگی را کاهش می دهد.

 

۲- ناحیه موردنظر را از ظرف آب و صابون بیرون آورده و با حوله خشک کنید. چنانچه هنوز پوست شما خشن است، پیش از خشک شدن پوست، چند دقیقه ديگر آنرا خیس کنید.

 

۳- سنگ را از آب گرم جدا کرده و آنرا روی پوست خویش بمالید.

 

۴- قسمت ساینده سنگ را با حرکت دایره ای با فشار سبک بر روی پوست خویش مالش دهید. دو یا سه دقیقه پوست خویش را ماساژ دهید. اگر پوست شما حساس یا حس درد می کند، فوری متوقف شوید برای این که به احتمال زیاد از فشار بیش از حد استفاده می کنید.

 

۵- برای پاهای خود، توجه خویش را روی پاشنه های پا، بخش های انگشتان پا و دیگر منطقه های خشک که می شناسید متمرکز کنید.

 

۶- تا زمانیکه پوست مرده را از بین نبردید و پوست نرمتر از زیر آن نازل نکردید، به ماساژ سنگ روی پوست خود ادامه دهید.

 

۷- پس از دو تا سه دقیقه از مالش سبک، پوست خود را بشویید. چنانچه هنوز تکه هایی از پوست مرده را مشاهده می کنید، این روند را تکرار کنید. همچنين برای تمیز نگه داشتن سطح، سنگ خود را برای هر جلسه بشویید.

 

۸- شما میتوانید این روند را روزانه یا چند بار در هفته تکرار کنید تا پوست نرم شده و نرم باقی بماند.

 

سنگ پا , عکس سنگ پا , کاربرد سنگ پااستفاده از سنگ پا در ازبین بردن موی زائد

 

مرحله آخر:پایان کار

پس از پایان کار، یک مرطوب کننده یا روغن را روی پوست خود بمالید تا رطوبت پوست خود را حفظ نموده و آنرا نرم نگه دارد. برای تقویت، جوراب های مرطوب کننده را پس از مرطوب کردن پوست خود، بپوشید.

 

در ادامه این مطلب فواید فوق العاده ديگر سنگ پا برای بدن را به شما دوستان عزیز معرفی می كنیم.

 

تأثير بر بیماری های مغز

از دیدگاه طب ایرانی در بیماری های مربوط به مغز به ویژه سردردها، كشیدن سنگ پا موثر است، برای این منظور باید سنگ پا خشن بوده و با مالش قوی و مدت طولانی تری استفاده شود. مگر آنكه شخص پوست نازكی داشته باشد كه سنگ پای خشن را تحمل نكند، ولی در افرادی كه پوست ضخیمی دارند، بهتر است از زمان ورود به حمام تا پایان، مالش پاها صورت گیرد.

 

كشیدن سنگ پا باعث كاهش غلظت خون در اندام های بالایی بدن می شود و سبب كشاندن خون به اندام های انتهایي می شود به همین علت است كه باعث كاهش سردرد و بیماری های مربوط به مغز می شود. سنگ پا كشیدن میتواند بسياري از مشكلات روانی مثل افسردگی، بیخوابی ، فكر و خیال زیاد و… را بهبود بخشد، ولی اگر بطور مستمر صورت پذیرد.

 

تنظیم انسولین خون

از آنجا که در مبتلایان به دیابت، خون رسانی در پاها بطور صحیح انجام نمی شود و امکان دارد شخص دچار مشکلاتی مانند ترک کف پا و امثال آن شود. در واقع استفاده از سنگ پا باعث بهبود سیستم خون رسانی شده و به این طريق به دیابتی ها کمک کند.

 

بیشترین میزان هورمون انسولین در پاشنه پا است و افردی که دچار دیابت نوع دو هستند، چنانچه هرروز تنها ۱۰ دقیقه سنگ پا بزنند، انسولین خونشان تنظیم خواهد شد. از ديگر فواید سنگ پا زدن، چربی سوزی بیشتر و تناسب اندام است.

 

سنگ پا , عکس سنگ پا , کاربرد سنگ پاسنگ پا

 

برطرف کردن کوفتگی بدن و سردرد

از ديگر فواید استفاده از سنگ پا میتوان به این مورد اشاره داشت که چرک پا را تمیز می کند و در نتیجه خستگی و کوفتگی پا رفع می شود همچنين برای بعضی از انواع سردرد و اکثر بیماری های مغزی بسیار مفید است بخاطر این که ماده را از بخش های بالا تر به طرف بخش های پائین بدن می کشاند و چنانچه سنگ پا، خشن تر باشد جذب ماده بیشتر است؛ سنگ پا باید خشن و متخلخل باشد و کف پا و پاشنه پا را با آن بمالند.

 

درصورتی که میخواهید پاهای زیبایی داشته باشید توصیه می شود دست کم دو مرتبه در هفته و بهتر است شب هنگام از سنگ پا استفاده کنید تا پس از سنگ پا کشیدن، پوست پا بتواند استراحت کند.

 

حتماً از سنگ پای مخصوص و تمیز استفاده کنید و آنرا در معرض الودگی قرار ندهید چون ممکن است خراش هایی در کف پا ایجاد شده و سبب انتقال میکروب شود.

 

در برخی از موارد مثل بیماری پسوریازیس، استفاده از سنگ پا میتواند باعث تشدید بیماری شود بنابراین توصیه می شود اشخاص پیش از استفاده به یک پزشک متخصص مراجعه کنند، این گروه از اشخاص میتوانند از ترکیبات کراتولیتیک که سبب نرم شدن لایه های کلفت شاخی کف پا می شود، استفاده کنند.

 

کمک به افزایش قد

کاربرد ديگر سنگ پا این است که استفاده از آن در افرادی که در سن رشد قرار دارند، با تحریک هیپوفیز مغز و تولید هورمون رشد، به افزایش قدشان کمک شایانی می کند. برای این کار بهتر است برای سنگ پا کشیدن، پاها را به مدت 15 دقیقه در آب نمک گرم مراقبت نموده و سپس به انجام این کار بپردازید.

 

كمك به تنظیم قند خون

اینكه به تازگی در فضای مجازی اعلام می كنند كه بيش ترین میزان انسولین در پاشنه پاست، هیچ سندیت علمی ندارد ولی كسانی كه دچار دیابت نوع 2 هستند، اگر روزانه به مدت 10 دقیقه سنگ پا بزنند، سبب تنظیم انسولین خونشان خواهد شد. همچنين این عمل سبب چربی سوزی بیشتر و تناسب اندام خواهد شد.

 

در بیماران دیابتی در نیمه تحتانی بدن پاها خون رسانی به طرز درست انجام نمی شود و ممكن است كه شخص دچار مشكلاتی مانند ترك كف پا و … شوند. در واقع استفاده از سنگ پا باعث بهبود سیستم خون رسانی شده و به این طريق به دیابتی ها كمك می كند.

 

تمیز و خشک کردن سنگ پا

بعد از استفاده از سنگ پا لازم است تا با برس آنرا شست وشو دهید تا سوراخ های روی آن تمیز شود و آنرا در محیط خشک مراقبت شود، چرا‌که محیط مرطوب باعث جمع شدن مخمرها و قارچ ها روی آن شده و الودگی و بیماری را به کف پای انسان منتقل می کند.

 

بسياري از بیماری های قارچی، میکروبی و به ویژه زگیل با سنگ پا منتقل میشوند ، بنابراین از سنگ پای مخصوص و تمیز شخصی استفاده کنید و آنرا در معرض الودگی قرار ندهید زیرا ممکن است خراش هایی در کف پا ایجاد شده و سبب انتقال میکروب شود.

 

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید