موخوره و عوامل ایجاد موخوره چیست؟

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت

اگر بخواهیم موخوره را در زبان بسیار ساده برایتان توضیح دهیم، باید بگوییم که چند شاخه شدن یک ساقه مو را موخوره می‌گویند. یعنی اینکه یک تار موی شما خود به دو یا چند قسمت تقسیم می‌شود. معمولا موها به دو شاخه تقسیم می‌شوند. این موضوع بیشتر برای موهای بلند رخ می‌دهد و به همین دلیل خانم‌ها بیشتر از آقایان به مشکل دچار می‌شوند.

کسانی که موهای خشک دارند نسبت به کسانی که موهایشان چرب است، بیشتر با این مشکل مواجه می‌شوند. دلیل آن هم شکنندگی و خشکی موها است. موهای چرب به دلیل رطوبتی که دارند، از ایجاد یا رشد موخوره جلوگیری می‌کند.

موخوره‌ها به کوتیکول موها آسیب می‌زنند و باعث فرسودگی فیبر داخلی آن می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود تا بخش محافظت کننده سطح تار مو از بین برود و نوک تار مو به دو یا چند شاخه تقسیم شود. معمولا موها در دو جهت طولی و عرضی به این مشکل دچار می‌شوند. معمولا آسیب عرضی موها را در قالب وز شدن موها میشناسیم و به آسیب‌های طولی موخوره می‌گوییم.

چگونه و به راحتی از شر موخوره خلاص شویم؟

به این نکته توجه داشته باشید که هیچگونه درمانی قطعی برای این مشکل وجود ندارد و اگر مراقبت‌های شما نسبت به موهایتان کم شود، دوباره به موخوره دچار خواهید شد. پیشگیری همیشه بهترین راه است. شما می‌توانید با انجام هر کاری که باعث خشکی بیش از حد موهای‌تان می‌شود از ابتلا به این مشکل، پیشگیری کنید.

عوامل ایجاد موخوره

عوامل زیادی هستند که در ایجاد موخوره موثرند. شیوه‌های نگهداری از موها مهمترین عامل در ایجاد این مشکل است. استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو و دیگر ابزارهای حالت دادن به مو هم می‌تواند نقش بسیار مهمی در ایجاد موخوره داشته باشند. به طور کلی هر ابزاری که با دمای بالا می‌تواند از رطوبت موی شما بکاهد، نقش زیادی در ایجاد این مشکل خواهد داشت. استفاده مرتب از رنگ مو، شامپوهای اسیدی و قلیایی و ترکیبات حاوی الکل هم می‌تواند این مشکل را در موهای شما بیشتر کند. استفاده از برس‌های غیر استاندارد یا برس‌های فلزی برای شانه کردن موها، شانه کردن در هنگامی که موهای خیس دارید، بیشتر محکم و بسیار شدید موهای با کش، شستشوی خشن موها، قرار گردن موها به مدت طولانی در زیر نور مستقیم آفتاب و کم آبی بدن و خشکی پوست، می‌تواند نقش مهمی در ایجاد موخوره ایفا کنند.

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید