نکاتی در انتخاب رنگ مو

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت
خرید رنگ مو,راهنمای خرید رنگ مو,خرید رنگ موی مرغوب

 

موقع خرید رنگ مو به نکته هایی باید توجه کنید تا بتوانید رنگ مویی با کیفیت انتخاب کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

چنانچه زمان خرید رنگ مو به دنبال رنگ موی مرغوب و با کیفیت میگردید باید نکات خرید رنگ موی اصل و با کیفیت را بدانید. زمان خرید رنگ مو دقت کنید تا آن رنگ با پوست شما تناسب داشته باشد، در اصل آن رنگ به پوست شما بیاید. میتوانید برای درخشندگی بیش تر موهایتان پیش از رنگ کردن موهایتان را با نرم کننده بشویید. سعی کنید هر رنگ موی متنوعی که به بازار می آید را امتحان نکنید زیرا به موهایتان اسیب می رساند. و همیشه رنگ هایی را انتخاب کنید که با رنگ طبیعی موهای خودتان همخوانی داشته باشد.

 

چنانچه رنگ موی مناسبی خریداری نکنید، موهای تان پس از چند وقتی اسیب می بیند و ظاهری نامطلوب پیدا می کند. پس بهتر است پیش از خرید رنگ به دنبال خرید بهترین رنگ مو برای موهای تان باشید. عوامل مختلفی سبب می شود تا یک رنگ مو، موردی مطلوب برای خرید باشد.

 

ترکیبات

ترکیبات و فرمولاسیون رنگ مو یکی از عوامل مهمی است که باید برای خرید بهترین رنگ مو در نظر بگیرید. حتماً بروشور معرفی یا روی جعبه رنگ مو را مطالعه کنید و پیش از خرید رنگ، سعی کنید برندهایی را شناسایی کنید که شامل مواد زیان آور و پرخطر نیستند.

 

انواع رنگ مو

بطور کلی رنگ موها به دو گروه رنگ موهای دائمی و موقت تقسیم می شوند. رنگ موهای موقت، به صورت محصولات مختلفی مثل اسپری، شامپو، محلول، ماژیک و پودر فشرده ارائه میشوند. این نوع از رنگ موها پس از شست و شو از بین میروند ، اما ميزان دوام این محصولات به مرغوبیت و مواد تولید کننده آن هم وابسته است. نوع دوم رنگ مو ها، رنگ موهای دائمی میباشد ، که این نوع رنگ مو، پر کاربردترین نوع راین محصول می باشد. رنگ مو های دائمی توانایی نفوذ به ساقه های مو را دارند، به همین علت این محصولات با شست و شو از روی موها پاک نمی شوند.

 

خرید رنگ مو,راهنمای خرید رنگ مو,خرید رنگ موی مرغوب 

یک رنگ موی خوب و با کیفیت باید این ویژگی ها را داشته باشد.

رنگ موی خوب باید روی موها درخشندگی ایجاد کند. همچنين قابلیت پوشانندگی کامل موها را داشته باشد و با پوست سر شخص سازگار باشد و ایجاد آلرژی نکند. همچنين ایجاد یک رنگ طبیعی و جذاب یکی از فاکتورهای رنگ موی با کیفیت است. ولی رنگ موی بی کیفیت سبب کدر شدن موها می شود و جنس موها را خشک و خشن می کند.

 

رنگ موی خویش را مناسب با رنگ پوست صورت خویش انتخاب کنید

چرا که موها بیش از همه به صورت نزدیک است و یک رنگ نا مناسب میتواند صورت شما را پیرتر یا رنگ پریده ظاهر سازد، ولی انتخاب یک رنگ مطلوب می تواند در عین ایجاد زیبایی صورت شما را طبیعی تر نشان دهد. از رنگ موهایی که خيلي زیاد خاکستری رنگ هستند و با رنگ پوست شما تناسبی ندارند، استفاده نکنید. رنگ موهای طلایی هم برای هر چهره ای مطلوب نیستند و باید در خصوص استفاده از آن ها هم دقت کنید.

 

تجسم رنگ روی مو

نکته خيلي مهمی که در خرید بهترین رنگ مو باید در نظر بگیرید، این است که تصویر و عکس رنگی که روی جعبه محصول آمده دقیقا قابل اطمینان نیست. این رنگ، زیباترین حالت ممکن است و روی یک موی بسیار باکیفیت و زیبا قرار گرفته که امکان دارد از نظر جنس و زمینه رنگی قبلی با موی شما تفاوت های زيادي داشته باشد.

 

بهتر است از طیف رنگی که در بروشور یا راهنمای محصول وجود دارد ، استفاده کنید تا ببینید که رنگ مذکور روی طیف های رنگی مو آید. اگر چنين چیزی در بروشور معرفی محصول وجود ندارد، واقع و دقیقا به رنگ عکس روی جعبه نکنید تا بعدا توی ذوق تان بخورد.

 

ازمایش آلرژی به رنگ

تقریباً روی تمام محصولات و برندهای رنگ، روش امتحان کردن محصول برای اطمینان از آلرژی نداشتن نوشته شده است. پیش از رنگ کردن مو، ببینید که به آن آلرژی دارید یا خیر. حتی اگر رنگ مویی برای سالیان طولانی استفاده می کنید

 

باز هم بهتر است، پیش از رنگ کردن از حساس نبودن به آن مطمئن شوید زیرا ممکن است در فرمولاسیون و ترکیب رنگ تغییراتی ایجاد شده باشد و نسبت به آن واکنش آلرژیک( حساسیت) داشته باشید. بهترین رنگ مو را از روی شکل و ظاهر انتخاب نکنید. در نظر گرفتن عواملی که به سلامت تان اسیب می زنند از همه چیز مهمتر است.

 

بوی رنگ

برخی از اشخاص نسبت به بوی رنگ مو آلرژی شدیدی دارند. اگر شما هم در این گروه از اشخاص قرار میگیرید ، بهتر است از رنگ موهای فاقد آمونیاک استفاده کنید. این رنگ موها فاقد بوی بد و نامناسب هستند و در زمان رنگ کردن موها، شما را ازار نمی دهند.

 

خرید رنگ مو,راهنمای خرید رنگ مو,خرید رنگ موی مرغوب 

انتخاب اکسیدان

اکسیدان قسمتی مهم و جدانشدنی برای رنگ کردن مو است و در انواع ۳، ۶، ۹ و ۱۲ درصد در بازار موجود است. این درصدها طبق رنگ پایه انتخاب می شود. باید در کنار رنگ های دائمی، اکسیدان مطلوب را بعنوان پایه برای رنگ مو خریداری کنید. اکسیدان در واقع بعنوان یک زیرسازی قلیایی برای فعال کردن رنگ مو استفاده می شود تا مو بهتر رنگ را بخود بگیرد.

 

اکسیدان ۳ درصد( شماره نیم):ضعیف ترین نوع اکسیدان است و برای هایلایت کردن یا استفاده از رنگ های تیره مانند قهوه ای و مشکی کاربرد دارد.

 

اکسیدان ۶ درصد( شماره ی ۱):برای رنگ آمیزی تارهای سفید مو، دکلره کردن و رنگ کردن ریشه مو کاربرد دارد.

 

  •  

اکسیدان ۹ درصد( شماره ۲):در وضعیت دکلره کردن و روشن کردن مو و همچنين در زمان استفاده از رنگ های روشن کاربرد دارد.

 

اکسیدان ۱۲ درصد( شماره ۳):این اکسیدان درجه روشن کنندگی بالایی دارد برای دکلره کردن استفاده می شود اما به علت آسیبی که به مو می زند بهتر است از آن استفاده نکنید.

 

نکات خرید واریاسیون بهمراه رنگ مو

واریاسیون ها رنگ های اصلی با غلظت بسیار بالا، خاص و قوی هستند و به همین علت باید در مقدار بسیار کم استفاده شوند.

واریاسیون سبز:رنگ قرمز را خنثا می کند و بالعکس. پس هیچ​گاه واریاسیون سبز با رنگ قرمز یا برعکس ترکیب نمی شوند.

واریاسیون زرد:برای این که به مو، تن طلایی بدهد با همه رنگها و رنگ ساژها ترکیب می شود.

واریاسیون نقره ای:ضد زردی است و زردی مو را از بین برده و موها را برّاق می کند.

واریاسیون آبی:ضد نارنجی بوده و رنگ نارنجی را خنثا می کند.

واریاسیون خاکستری:جهت از بین بردن زردی مو

واریاسیون قرمز:جهت ترکیب با رنگ های گرم

 

زمان رنگ کردن چه نکته هایی را رعایت کنید؟

 

با اصول نخست رنگ کردن مو اشنا شوید

1- چند وقتی بیش ازحد نیاز رنگ مورا روی سر باقی نگذارید.

2- بعد از رنگ شدن مو پوست سرتان را کاملاً با آب بشویید.

3- موقع رنگ کردن مودستکش بپوشید.

4- دستورات روی بسته رنگ مو را رعایت کنید.

5- فراورده های متفاوت رنگ مو را با هم ترکیب نکنید.

6- هیچوقت ابروها و مژه های تان را با رنگ مو رنگ نکنید.

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید