مژه مصنوعی

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت

درست است که مژه مصنوعی باعث زیبایی چشم ها می شود، اما باید بدانید که این مژه های دوست داشتنی، به سلامت چشم هایتان آسیب می زنند.

 

استفاده از انواع مژه های مصنوعی به صورت طولانی مدت برای چشم و مژه های ما نیز خطر دارد. بنابراین بهتر است کمتر از مژه های مصنوعی استفاده کنید.

 

چسباندن نادرست مژه مصنوعی می تواند باعث آسیب مژه های طبیعی شود

فشار زیاد ناشی از مژه های مصنوعی می تواند منجر به آسیب فولیکول های مو شده و به طور موقت یا دائم رشد مژه قطع شود.

 

مژه مصنوعی یا مواد دیگری که به مژه ها می چسبند، می توانند واکنش های شدید روی پوست و چشم ایجاد کنند.

 

حتی کمی آزردگی چشم می تواند منجر به آسیب چشم شده و حتی گاهی بینایی را از بین ببرد.

 

حساسیت به چسب مژه

برخی اوقات چسب مورد استفاده نیز می تواند باعث واکنش حساسیتی شده، پلک متورم و چشم ها قرمز شوند.

 

بنابراین پیش از استفاده، از نوع چسب مناسب اطمینان حاصل کنید و آن را روی پوست خودتان امتحان نمایید.

 

مژه مصنوعی, مژه مصنوعی مویی, حساسیت به چسب مژهحساسیت به چسب مژه

 

چرا به صورت طولانی مدت نباید از مژه های مصنوعی استفاده کنیم؟

مژه های هر یک از ما از بدو تولد دارای اندازه ی خاص و متناسبی است که این اندازه با میزان طول چشم های ما دارای تناسبی می باشد. بنابراین با استفاده از مژه های مصنوعی ما در اندازه طبیعی مژه هایمان دخالت می کنیم. مژه های طبیعی ما با اندازه طبیعیشان باعث می شوند که چشمانمان از گردو غبار محفوظ بمانند و به خاطر اندازه ی متناسب آن مانع خشکی چشممان می شوند.

 

اما مژه های مصنوعی به طول مژه های ما اضافه می کنند و باعث می شوند که جریان هوایی بیشتری وارد چشمان ما شده و باعث خشکی چشممان می شوند. همچنین این مژه ها نمی توانند جلوی ذرات معلق در هوا و ورود آن ها به چشممان را بگیرند و باعث مشکلاتی برای چشممان مانند قرمزی  و خشکی می شوند. استفاده از مژه های مصنوعی برای یک مهمونی خاص مشکلی ندارد اما به طور دائم از این مژه ها استفاده نکنید.

 

با استفاده از مژه مصنوعی، مژه ها از تنه قطع می شوند، نه از ریشه، ولی چون رشد مژه ها نسبت به سایر موهای بدن به مراتب کندتر است، مژه ها طی ۳ تا ۶ ماه آینده دوباره رشد خواهند کرد.

 

در مدت رویش مجدد مژه ها اصلا نباید از مژه مصنوعی استفاده کرد و باید مصرف مواد آرایشی را کاهش داد.

 

مژه های مصنوعی بسیار در معرض آلودگی بوده و میکروب ها را به خود جذب می کنند. این ذرات مضر باعث آزردگی پلک و چشم می شوند.

 

شاید خطرناک ترین عوارض جانبی مژه های مصنوعی، آلودگی آن باشد که می تواند منجر به عفونت و از دست دادن بینایی شود.

 

مژه های مصنوعی حاوی فلزات سمی و مواد نگهدارنده شیمیایی هستند که خود دلیلی محکم برای خط کشیدن دور استفاده از آنها است.

 

توصیه می کنیم اگر به لاتکس حساسیت دارید، اول مطمئن شوید چسب مژه مورد استفاده حاوی این ماده حساسیت زا نیست، البته این تقریبا غیرممکن است، زیرا این چسب ها بدون وجود لاتکس نمی توانند مژه را روی پلک نگه دارند.

 

اگر نگرانید که آیا شما هم به مواد موجود در چسب مژه حساسیت دارید یا نه، باید به کلینیک های آلرژی مراجعه کنید تا آنجا تست های تشخیصی برایتان انجام شود.»

 

مژه مصنوعی

 

مژه مصنوعی مویی یکی از گزینه های خوب  مژه مصنوعی هستند.

به این مژه ها مژه مصنوعی مویی گفته میشود چون مثل مژه های طبیعی اشخاص هستند و برای انواع آرایش استفاده میشود حتی برای کسانی که آرایش ندارند و فقط میخواهند مژه هایشان پرتر به نظر برسد نیز می توانند از این مژه مصنوعی استفاده کنند.

 

محققان معتقدند استفاده از مژه مصنوعی در برخی موقعیت های خاص مانند میهمانی یاعروسی اشکالی ندارد. اما استفاده ی دائمی و روزمره از آنها خطرات زیادی برای سلامتی چشم ها به بار می آورد.

 

بهتر است با فردی که اطلاعات کافی در زمینه انتخاب محصولات با کیفیت دارد مشورت کنید تا استانداردهای آن را به شما معرفی کند.

 

 

چگونه طول عمر مژه های غیر طبیعی را بالا ببریم؟

از آنجایی که مژه های غیر طبیعی دارای الیاف مصنوعی هستند می توانند باکتری ها را در خود جمع کنند و به راحتی آن ها را انتقال دهند و همچنین الیاف خود را خراب کنند و شکل ظاهری مژه را خراب کنند.از این رو باید مژه های مصنوعی خود را تمیز نگه دارید.

 

بعد از این که مژه را از چشم های خود در آوردید چسبی که استفاده کرده بودید بر روی مژه قرار دارد. این چسب می تواند به مژه آسیب برساند به آرامی با استفاده از یک موچین این چسب را بکنید.

 

می توانید در یک ظرف آب گرم مژه های خود را قرار دهید تا مواد اضافی مانند هر گونه آرایش و یا ریمل از روی آن کنده شود بدین صورت می توانید مژه ها را تمیز کنید.

 

 

 

 

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید