همه چیز درباره لیفت پیشانی

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت
با بالا رفتن سن، پوست صورت ما استحکام و قابلیت ارتجاع خود را بخاطر کاهش قدرت عضلات از دست می دهد و این مسئله معمولاً سبب ایجاد چین و چروک در پیشانی، ابروها و فرورفتگی گونه می شود و چین و چروک های به نسبت زیاد بر روی پوست ایجاد می شود. امروزه با کمک عمل جراحی لیفتینگ صورت میتوان این اثرهای پیری و بالا رفتن سن را تا حد زيادي کاهش داد.

دو نوع شیوه لیفت پیشانی و ابرو وجود دارد. لیفت کلاسیک و لیفت اندوسکوپیک

لیفت کلاسیک پیشانی

لیفت کلاسیک پیشانی که با اسم کورونال لیفت معروف است با ایجاد یک برش از یک گوش تا گوش ديگر در بالای سر جراحی را شروع می کند. شاید احتیاج باشد که برای اصلاح بالای پیشانی برشی در ناحیه خط رویش موها ایجاد شود.

 

لیفت اندوسکوپیک پیشانی

لیفت اندوسکوپیک پیشانی روشی با حداقل ميزان تهاجم است که تحت بی هوشی انجام می شود. پس از ایجاد یکسری برش های کوچک پنهان داخل موها، جراح از یکسری ابزار تخصصی برای جدا کردن و بالا کشیدن بافت پیشانی استفاده می کند. این شیوه نسبت به شیوه های سنتی تر، معمولاً دوره نقاهت کوتاه تری دارد و بهبودی سریعتر برای بیمار حاصل می شود.

 

شیوه لیفت پیشانی غیر جراحی با نخ

در این روش با استفاده از نخ های مخصوص چروک های موجود در پیشانی رفع می شوند. این روش غیر تهاجمی میباشد و با استفاده از بی حسی های موضعی صورت می گیرد.

 

چه زمانی لیفت پیشانی توصیه می شود؟

افتادگی ابروها بگونه ای باشد که چهره، ظاهری خسته و ناراحت پیدا کند

– وجود خطوط عمیق افقی بر روی پیشانی

– وجود خطوط اخم و خطوط عمودی ما بین ابروها و بالای بینی

– وجود پوست اضافی و یا بافت چربی بالای چشم ها

– به علت افتادگی پلک ها قادر به ارایش کردن چشم ها نیستند

 

مزایای لیفت پیشانی

برای زنان و مردانی که وضعیت انجام فرایندهای غیرجراحی پیشانی و ابرو را دارند بعد از انجام این لیفت ابرو و پیشانی نتایج زیر حاصل می شود:

 

– رفع چروک های پیشانی

– بالا بردن و تغيير محل خط ابرو در امتداد خط طبیعی آن

– بازیابی قوس جوانی ابروها

– کاهش ظاهر افتادگی پلک های بالایی

– بهبود ظاهر چروک های اطراف و گوشه های چشم

– برطرف کردن خط اخم

– برداشتن پوست اضافی

خطرات لیفت پیشانی

اسکار

جای زخم امکان دارد بعد از لیفت پیشانی قابل مشاهده باشد.

تغيير در احساس پوست

لیفت ابرو میتواند سبب بی حسی موقت یا دائمی بر روی پیشانی یا سر شود.

 

عدم تقارن در حالت و قرار گرفتن ابرو

لیفت ابرو ها میتواند منجر به عدم تقارن در یک یا هر دو ابرو شود ولی با این حال، عدم تقارن امکان دارد حتی در طول فرآیند التیام وجود داشته باشد و از طريق جراحی های اضافی، میتوان با مشکلات مکرر و یا وضعیت نادرست اجزای صورت روبرو شد.

 

مشکلات مو

لیفت ابرو میتواند سبب بالا رفتن خط مو و یا ریزش مو در محل برش شود و چنانچه ریزش مو خودش حل نشد، میتوان با برداشتن جای زخم یا پیوند مو آنرا درمان کرد. شبیه هر نوع دیگری از جراحی های بزرگ، لیفت ابرو ها دارای خطر خونریزی، عفونت و عکس العمل منفی به بی حسی است.

 

مراقبت های پس از لیفت پیشانی

چنانچه برش های ایجاد شده در لیفت ابرو در ناحیه مو انجام شود، بخیه هایی که زده می شود یا کشیدنی میباشد یا پوست توسط منگنه های فلزی بخیه می شود. در هر صورت این بخیه ها طی دو هفته کشیده می شود و بیمار در این زمان باید به پزشک مراجعه کنند تا زخم ها مورد معاینه قرار گیرد.

24 تا 48 ساعت پس از جراحی شخص میتواند حمام کند ولی زخمها نباید دستکاری شود.

انجام ورزش های سبک و ورزش هایی که به عضلات صورت زیاد فشار وارد نمی کند مثل پیاده روی مانعی ندارد ولی از انجام ورزش های سنگین از 2 هفته تا یک ماه از باید پرهیز شود.

افرادی که قصد تزریق ژلیا بوتاکس به این ناحیه را دارند بهتر است صبر کنند تا کبودی ها و تورم ها کاهش پیدا کند. معمولاً یک تا دو هفته زمان لازم است تا تورم ها کم تر شود.

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید