با توت فرنگی برای صورتتان ماسک بسازید

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت
توت فرنگی منبع طبیعی سالیسیلیک اسید است که در اکثر داروهای ضد آکنه بدون نسخه یافت می شود. این اسید یک لایه بردار ملایم است و سلول مرده پوست را از بین می برد و آن را به عنوان ماده ای مناسب برای استفاده در ماسک های صورت در منزل تبدیل می کند.

توت فرنگی حاوی ویتامین C گسترده ای است که باعث افزایش تولید کلاژن می شود و خطوط و چین و چروک های آن را به حداقل می رساند. اسیدهای چرب امگا 3 موجود در توت فرنگی ، تن پوست را روشن کرده و دایره های تیره را کاهش می دهد.

 

توجه: برخی از افراد ممکن است به توت فرنگی حساسیت داشته باشند ، که ممکن است باعث شود در پوست بثورات، کهیر و درماتیت تماسی ایجاد شود. بنابراین ، قبل از استفاده از هر یک از ماسک های صورت زیر، تست پوستی را انجام دهید. اگر هر گونه تحریکاتی را تجربه کردید ، از مصرف توت فرنگی خودداری کنید.

 

دستور العمل های ماسک توت فرنگی زیر روی پوستهای معمولی ،چرب ، مختط و مستعد آکنه مناسب می باشد. در حالی که توت فرنگی از اواخر بهار تا اوایل تابستان در فصلی است ، می توانید توت فرنگی ها را در فریزر نگه دارید تا بتوانید این ماسک ها را در تمام طول سال تهیه کنید. بگذارید قبل از استفاده از پوست به دمای اتاق برسند.

 

خواص ماسک توت فرنگی, ماسک توت فرنگی ماسک توت فرنگی به روشن شدن پوست کمک می کند

 

ماسک صورت توت فرنگی و ماست:

اگر می خواهید رنگ پوست خود را روشن تر کنید یا مشکل جوش را بهبود بخشید ، این دستور العمل ماسک صورت توت فرنگی و ماست ممکن است مناسب باشد. ماست موجود در این ماسک باعث تحریک پوست های حساس شود.

1/4 فنجان توت فرنگی

1/4 فنجان خامه ترش یا ماست بدون طعم

اجازه دهید توت فرنگی و ماست به دمای اتاق برسند ، سپس آنها را در مخلوط کن بریزید یا با یک چنگال آنها را مخلوط کنید. سپس روی صورت پخش کنید و بعد از 10-15 دقیقه بشویید.

 

خواص ماسک توت فرنگی, ماسک توت فرنگی ماسک توت فرنگی باعث افزایش تولید کلاژن می شود

 

ماسک صورت توت فرنگی و عسل

4-5 توت فرنگی

1 قاشق غذاخوری عسل

1 قاشق چایخوری لیمو

تمام مواد را در مخلوط کن قرار دهید و به مدت نیم دقیقه مخلوط کنید. روی تمام صورت بمالید و بگذارید 15 دقیقه خشک شود. بشویید و سپس پوست خود را مرطوب کننده بمالید.

 

خواص ماسک توت فرنگی, ماسک توت فرنگی ماسک توت فرنگی به درمان آکنه کمک می کند

 

ماسک آکنه توت فرنگی ، عسل و شکر قهوه ای

این ماسک آکنه توت فرنگی از عسل ، آب لیمو و شکر قهوه ای برای سفت شدن پوست مستعد آکنه استفاده می کند.سالیسیلیک اسید که به طور طبیعی در توت فرنگی ها یافت می شود ، مانند خواص مفید عسل و لیمو برای پوست بسیار عالی است. علاوه بر این، شکر قهوه ای یک لایه بردار طبیعی و فوق العاده است . این ماسک را تا 12 ساعت در یخچال نگه دارید. با خنک شدن ، ماسک وقتی روی پوست بمالید، حتی مطبوع تر خواهد شد.

6 توت فرنگی تازه

1 قاشق غذاخوری عسل

1 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای

1 قاشق غذاخوری آب لیمو تازه

توت فرنگی ها را شسته و درون یک مخلوط کن بریزید. آب لیمو ، شکر قهوه ای و عسل را اضافه کنید. تا زمانی که خمیر درست شود، در مخلوط کن، مخلوط کنید. اگر خمیر خیلی آبکی است، یک قاشق چایخوری آرد اضافه کنید. 10 دقیقه ماسک را روی صورت بمالید و با یک دستمال مرطوب پاک کنید.

 

خواص ماسک توت فرنگی, ماسک توت فرنگی ماسک توت فرنگی باعث درخشندگی پوست می شود

 

ماسک توت فرنگی و شکلات:

توت فرنگی های له شده را به همراه یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو و عسل مخلوط کنید. به مدت 15 دقیقه روی صورت بمالید و با آب گرم بشویید. به درخشندگی پوست شما کمک می کند و همچنین باعث نرم شدن پوست می شود.

 

ماسک توت فرنگی و آرد برنج:

چند قاشق توت فرنگی له شده را با یک قاشق غذاخوری آرد برنج مخلوط کنید و 15 دقیقه روی صورت بمالید و سپس بشویید.

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید