۶ روش متداول از بین بردن جای جوش صورت

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت
حتما برای شما نیز گاها پیش آمده وقتی یک روز صبح از خواب بیدار شده و در آینه به خود نگاه می کنید ناگهان با یک جوش بزرگ بر روی گونه و صورت خود مواجه شده باشید.از آن بدتر اینکه تا مدتها پس از بهبود جوش جای آن همچنان به شکل های مختلف از جمله تیرگی یا فرو رفتگی بر روی پوست شما باقی مانده و تاثیر بسیاری در زیبایی چهره می گذارد. اگر شما نیز کم و بیش برای رفع جای جوش بر روی صورت خود درگیر هستید.

در برخی موارد خود جوش صورت خیلی زود بهبود یافته اما جای آن مانند یک زخم کوچک بر روی صورت تا مدتها باقی می ماند. جای جوش یا اثر آن نیز در موارد مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و در برخی موارد مانند یک لکه سیاه و در برخی موارد مانند اثر سوختگی و یا حتی پس از بهبود کامل مانند یک فرو رفتگی کوچک بر روی گونه و صورت ممکن است باقی بماند. حال چگونه می توان روند بهبود جای جوش بر روی صورت را تسریع کرده و دیگر نشانی از آن بر روی صورت مان باقی نماند؟

درمان خودسرانه را کنار بگذارید و به نزد پزشک متخصص مراجعه کنید و بیش از این سرسری به این موضوع نگاه نکنید.

 

به همه افرادی که دنبال درمان اسکارهای آکنه خود هستند، توصیه می‌شود به فرد متخصص که آشنایی کامل با روش‌های اصلاح اسکار دارد مراجعه کنند؛ این متخصص ابتدا مشاوره و معاینه کامل را انجام داده و سپس برنامه‌ریزی‌های لازم و ترکیب روش‌های مختلف درمانی را برای فرد مشخص می‌کند. باید دانست که جهت رسیدن به نتایج مطلوب باید صبر و حوصله داشت و کل مراحل درمانی را به‌طور مداوم و زیر نظر متخصص پوست انجام داد.

 

چکار کنیم که جای جوش ها باقی نماند:

1- در مواقعی که با جوش مواجه شدید به هیچ عنوان آن را فشار ندهید چرا که باعث آسیب های پوستی یا انتشار بیشتر آلودگی زیر سطح پوست می گردد.

2- رعایت اصول بهداشتی و شستشوی صحیح پوست با مواد شوینده ملایم مانند آب و صابون

3- مصرف مواد خوراکی مقوی بخصوص سبزیجات و میوه های تازه

4- عدم استفاده سرخود و بدون تجویز پزشک از کرم ها و داروهای تخصصی در هنگام مواجه با جوش یا برای برطرف کردن اثر آن

5- زیر نور مستقیم خورشید حدالمقدور کمتر قرار گرفته و حتما از ضد آفتاب و آبرسان های پوست استفاده کنید.

6- از لوازم آرایش استاندارد استفاده کرده و هرگاه که نیاز ندارید آرایش خود را پاک و صورتتان را بشوئید.

7- مصرف غذا های با کسیم بالا مانند شیر یا کشک و همچنین غذا های فست فودی در تشدید جوش ها موثر بوده و بهتر است در طول درمان کمتر مورد استفاده قرار گیرند.

 

در مشورت با پزشک خود باید نگرانی ها و انتظارات خود را بیان کنید. همانطور که می دانید درمان جای جوش ضروری نیست و ممکن است بسیاری از افراد با وجود این عارضه هیچ مشکلی نداشته باشند اما نمی توان تاثیر قابل ملاحظه ی آن بر زیبایی پوست را نادیده گرفت. روش های متعددی وجود دارند و به همین علت باید انتظارات خود را بیان کنید تا پزشک روش پیشنهادی خود را ارائه دهد.

 

روش های مختلف برای رفع جای آکنه:

روش میکرونیدلینگ جای جوش

میکرونیدلینگ یک روش تقریبا تهاجمی برای درمان اسکار جوش میباشد. در این روش از سوزن های کوچک استفاده میشود تا پوست را تحریک کرده و تولید کلاژن و بافت های ترمیمی پوست را افزایش دهد. سوزن های کوچک در پوست صورت سوراخ های بسیار ریزی ایجاد میکنند.

 

از بین بردن قرمزی جای جوش صورت, از بین بردن جای جوش با لیزر, راه های از بین بردن جای جوشاز بین بردن قرمزی جای جوش صورت

 

تأثیر میکرونیدلینگ بر اسکار

در روش میکرونیدلینگ پوست شما تحریک میشود تا کلاژن بیشتری تولید کند. در این روش به وسیله ایجاد آسیب های کوچک به پوست و تحریک آن پوست شروع به ساختن بافت های ترمیمی و کلاژن بیشتر میکند. این کلاژن اضافی باعث سفت شدن و از بین رفتن ناهنجاری های موجود بر روی پوست میشود.

 

مراحل انجام میکرونیدلینگ برای جوش صورت

در مرحله اول متخصص پوست بر روی سطح صورت شمما کرم مخصوصی استفاده میکند و سپس صورت شما را ضد عفونی میکند

 

در این مرحله به وسیله یک صفحه دوار کوچک که پر از سوزن های ریز میباشد بر روی صورت شما سوراخ های ریزی ایجاد میشود. این صفحه دوار چند بار و در چند جهت مختلف بر روی صورت شما کشیده میشود تا بتواند بهترین نتیجه ممکن را بدهد.

 

لازم به ذکر است که تمام مرحل انجام این کار بین 20 تا 30 دقیقه وقت میگیرد و در طول این زمان از آن جا که سوزن های ریزی وارد صورت شما میشود ممکن است مجبور باشید مقداری درد را تحمل کنید

 

لازم است بدانید چند روزی پس از انجام میکرونیدلینگ صورت شما قرمز و ملتهب خواهد بود اما به محض اینکه فرایند ترمیم پوست شروع شود حس بهتری در صورت خود خواهید داشت.

 

چند جلسه میکرونیدلینگ برای جای جوش لازم است؟

بسته به شدت زخم و جای جوش، حدوداً 3-6 جلسه درمانی مورد نیاز است. برای نتیجه بهتر لازم است در فواصل حدودا 6 هفته ای این روش درمانی را تکرار کنید.

 

درما رولر یا غلتک پوستی 

به کاهش اسکار های ناشی از جوش کمک می کند. هنگامی که یک جوش بهبود می یابد ، یک شکاف عمیق ایجاد می شود که همان بافت اسکار (جوشگاه) است. تولید کلاژن برای بهبود ظاهر این بافت ضروری است. با چند جلسه درمان با درمارولر بهبودی قابل توجهی به دست خواهد آمد.

 

از بین بردن قرمزی جای جوش صورت, از بین بردن جای جوش با لیزر, راه های از بین بردن جای جوشروش های از بین بردن جای جوش

 

این ابزار ساده و منحصر به فرد محبوبیت زیادی دارد و اکثر افراد ادعا می کنند که می تواند واقعاً باعث بازسازی و بهبود ظاهر پوست شما گردند.

 

گفته شده است که برای از بین بردن یا حداقل کاهش اسکارهای جوش، علائم پیری همچون خطوط برجسته، چین و چروک، تیرگی پوست و دیگر بیماری های شایع پوستی مانند ترک های پوستی ، می توان این روش را به کار گرفت.

 

درمان موضعی 

از بین بردن قرمزی جای جوش صورت, از بین بردن جای جوش با لیزر, راه های از بین بردن جای جوشاز بین بردن اسکار جوش

 

این روش ها ژل ها، اسکراب ها و ماسک هایی را شامل می شود که با محصولات خانگی تولید شده اند مثل عسل، سفیده تخم مرغ، آب لیمو، جوش شیرین، گلاب و گلیسرین، زردجوبه و دیگر موادی که موثر پنداشته می شوند. تاثیر این موارد ممکن است در جهت کاهش ظاهر اسکار ها مفید باشد ولی برای صاف کردن آن ها کافی نخواهد بود.

 

راهکارهای خانگی برای از بین بردن جای جوش

آبلیمو

خواص روشن‌کننده‌ی آب‌لیمو برای پوست شناخته شده است. آب‌لیمو حاوی آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است که یکی از رایج‌ترین مواد تشکیل‌دهنده‌ی کرم‌های برطرف‌کننده‌ی جای جوش به‌حساب می‌آید. این ماده همچنین پوست را ترمیم و جوان‌سازی می‌کند.

 

آب‌لیموی تازه را با فشردن لیمو ترش بگیرید. اگر پوست‌تان حساس است با کمی آب آن را رقیق کنید. با یک تکه پنبه، آب‌لیمو را روی جای جوش‌ها بمالید. کمی فرصت بدهید تا خشک شود. با آب خنک پوست صورت‌تان را بشویید. هر دو روز یک‌بار این کار را تکرار کنید تا در مدتی کوتاه از تیرگی‌های جای جوش خلاص شوید. بعد از هر بار استفاده از این روش، حتما پوست‌تان را با میزان کافی مرطوب‌کننده رطوبت‌دهی کنید. آب‌لیمو با وجود قدرت زیادی که در از بین بردن تیرگی‌های پوست و جای جوش دارد می‌تواند پوست را به‌شدت خشک کند.

 

از بین بردن جای جوش با جوش شیرین

جوش شیرین خاصیت لایه‌برداری دارد. بنابراین می‌تواند به عنوان یک درمان خانگی برای از بین بردن جای جوش به‌کار رود. این ماده با ساییدن بافت نقاط تیره و جای جوش، باعث می‌شود این نقاط به تدریج از بین بروند. اگر مرتب از آن استفاده کنید می‌توانید به‌سرعت جای جوش‌هایتان را از بین ببرید.

 

برای این کار ابتدا باید خمیری از بی‌کربنات سدیم تهیه کنید. جوش‌ شیرین را در ظرفی بریزید، کمی آب اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری یک‌دست آماده شود. خمیر را روی جای جوش قرار بدهید. بگذارید خمیر در طول شب روی جوش بماند و صبح آن را بشویید.

 

جوش شیرین همچنین باعث درخشندگی پوست می‌شود. اگر می‌خواهید پوستی جوان و درخشان داشته باشید، می‌توانید در دستور‌العمل بالا، گلاب را جایگزین آب معمولی کنید. با استفاده‌ی مداوم، طی چند روز تا یک هفته از شر جای جوش‌ها خلاص می‌شوید.

 

ماسک‌های لایه‌بردار شیمیایی

ماسک‌های لایه‌بردار شیمیایی برای بهبود ظاهر پوست استفاده‌ی گسترده‌ای دارند. اگر پوست‌تان دچار چروک یا جای جوش شده است، این ماسک‌ها به شما کمک می‌کنند خودتان را از این نشانه‌های پیری به‌سرعت خلاص کنید.

 

متخصص پوست با استفاده از مواد شیمیایی، ماسکی آماده می‌کند که لایه‌ای از پوست شما را جدا خواهد کرد. همراه با این لایه، تیرگی‌ها و لکه‌های حاصل از جوش جدا می‌شوند و شما بلافاصله پوستی صاف و درخشان خواهید داشت. ماسک‌های لایه‌بردار از سریع‌ترین روش‌های درمان جای جوش هستند.

 

لیزر

برای این کار از اشعه‌ی متمرکز نور لیزر استفاده می‌شود تا نقاط تیره‌ی به‌جا مانده از جای جوش یا آکنه را از بین ببرد. این عمل در کلینیک انجام می‌شود و جای جوش را بلافاصله از بین می‌برد. عمل لیزر برای درمان جای جوش، ۱۵ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

 

از بین بردن قرمزی جای جوش صورت, از بین بردن جای جوش با لیزر, راه های از بین بردن جای جوشاز بین بردن جای جوش

 

با توجه به عمق لکه‌های تیره‌ی به‌جا مانده بر پوست، طی یک تا سه جلسه درمان، جای جوش‌ها کاملا برطرف می‌شوند. در هر صورت، نتیجه‌ی لیزر را بلافاصله می‌توانید ببینید و با مقایسه‌ی عکس‌های قبل و بعد از لیزر می‌توانید به این تغییرات پی ببرید.

 

هیالورونیک اسید ماده پر کننده طبیعی بدن است. صورت شروع به از دست دادن ماده ارتجاعی پوست می کند و فرد با چین های بینی عمیق تر، خط خنده ، چین خوردگی  عمیق مواجه می شود، لب ها نازک می شوند و گوشه های لب را به پایین می چرخانند.

 

تزریق ژل 

تزریق ژل از برندهای مختلف مانند Restylane و Juvederm به جای درست و دقیقاً زیر این لبه ها یا اسکار، حجم از دست رفته را جایگزین می کند و ظاهری جوانتر در چهره ایجاد می کند.

 

طبق گزارشات و مشاهدات Filler injection در از بین بردن یان عوامل به خصوص اسکار جوش و آکنه و جای زخم تا حد زیادی می تواند موثر باشد.

 

از بین بردن قرمزی جای جوش صورت, از بین بردن جای جوش با لیزر, راه های از بین بردن جای جوشرفع جای جوش با ژل

 

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل

در واقع تزریق ژل یا همان پرکننده های صورت موقتاً در نواحی مشخص صورت انجام می گیرد. انواع مختلفی از پرکننده های صورت در دسترس هستند. هر کدام با یک یا چند هدف مانند کاهش چین و چروک ، پر کردن جای زخم و اسکار جوش و آکنه و تقویت لب طراحی شده اند.

 

البته نباید فراموش کرد که یک متخصص حرفه ای  با معاینه شما و گرفتن شرح حال می تواند به شما در تعیین اینکه کدام نوع تزریق و چه روش هایی برای پر کردن صورت  و بهبود جای اسکار برای مشکل شما مناسب است کمک کند.

 

اما در اغلب موارد  Filler injection  در مناطقی که چربی و کلاژن از دست داده اند ، چین و چروک های صورت را حجم می دهد و جای زخم ها را نیز پر می کند.

 

آیا تأثیرات تزریق ژل برای اسکار دائمی است؟

نتایج تزریق ژل یا در اصلاح علمی Filler injection به طور کلی و نتایج حاصل از بیشتر پرکننده های تزریقی موقتی است. معمولاً از چند ماه تا حدود یک سال به طول می انجامد.

 

این بستگی به نوع پرکننده های صورت یا تزریق ژل مورد استفاده دارد. برای نتیجه مطلوب، جلسات درمانی اضافی توصیه می شود. یک پرکننده صورت یا یک درمان تزریق  مستلزم یک سری تزریق ریز در زیر سطح پوست است ( در سطح زیر پوستی و پوستی).

 

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید