درمان خشکی دست

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت

 

شما هم برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا دستهایتان را بیش از اندازه می شویید و این کار باعث شده پوست دست شما خشک شود و به مرور زمان پوست ورم کرده و ترک می خورد.

مطمئنا کسی نمیخواهد که با چنین پوستی مواجهه شود . خوشبختانه داروهای زیادی برای این مشکل وجود دارد و اگر خفیف باشد می توانید با داروهای طبیعی و خانگی این خشکی پوست را برطرف کرد.

خشکی دست, علت خشکی پوست دست, خشکی پوست دستخشکی پوست دست

 

1- با استفاده از داروهای طبیعی

روغن زیتون یا نارگیل را به دستان خود بمالید. روغن زیتون و نارگیل مرطوب کننده های طبیعی بسیار خوبی هستند. آنها همچنین می توانند در بهبود هرگونه ترک یا بریدگی دست شما کمک کنند. مقدار زیادی روغن زیتون یا نارگیل را به دستان خود بمالید. بگذارید خشک شود. در صورت لزوم روغن زیتون یا نارگیل را دوباره بمالید.

 

اگر می خواهید چربی روغن روی پوست بماند ، کیسه های پلاستیکی کوچکی را روی دست خود بگذارید . جوراب های تمیز یا دستکش های پارچه ای نیز میتوانید استفاده کنید. آنها را به مدت 30 دقیقه یا یک شب بگذارید بماند. با انجام این کار ، با خشک شدن روغن ، رطوبت دستان شما را نرم میکند .

 

از کره نیز میتوانید برای چرب کردن دستها استفاده کنید. مانند روغن ها از آن استفاده کنید.

 

شیر و پودر جو دو سر نیز میتوانید استفاده کنید دستان خود را در شیر و جو دوسر قرار دهید. اسید لاکتیک موجود در شیر یک ماده اکسید کننده طبیعی است. اسیدهای آمینه و سیلیس موجود در جو دوسر برای مرطوب کردن پوست شما مفید هستند. یک قسمت شیر ​​را با یک قسمت جو دوسر پودر  شده در یک کاسه به اندازه کافی بزرگ ترکیب کنید. سپس دستان خود را در شیر و جو دوسر قرار دهید. بگذارید دستان شما به مدت 10-15 دقیقه خیس شود.

 

بعد از 10-15 دقیقه به آرامی دستان خود را در آب ولرم بشویید. دستان شما باید احساس نرم و خشکی کمتری داشته باشند.

 

خشکی دست, علت خشکی پوست دست, خشکی پوست دستعلت خشکی پوست دست

 

2- استفاده از محصولات تجاری

– از وازلین روی دستان خود استفاده کنید. وازلین برای مرطوب کردن پوست بسیار عالی است. همچنین می تواند به بهبود پوست ترک خورده کمک کند. مقدار زیادی وازلین را روی دستان خود بمالید و بگذارید وازلین خشک شود. در صورت لزوم وازلین بیشتری را روی دست خود قرار دهید تا نرم و آبرسانی شود.

 

اگر دستان شما واقعا ترک خورده و خشک است ، وازلین را روی آن بمالید و سپس کیسه های پلاستیکی یا دستکش پارچه ای را در دست کنید. کیسه پلاستیکی یا دستکش را یک شب بگذارید بماند.با دستهای نرم تر از خواب بیدار شوید.

 

– یک کرم دست با مواد طبیعی تهیه کنید. کرم های دستی سد محافظ ضخیم تری برای دست های شما نسبت به لوسیون های دستی ایجاد می کند. به دنبال کرم دست باشید که حاوی مواد شیمیایی ، رنگ ، رایحه و مواد نگهدارنده نباشد. این مواد می توانند پوست شما را بیشتر تحریک کرده و حتی خشک تر کنند. در عوض ، به سراغ یک کرم دستی بروید که حاوی مواد طبیعی مانند روغن نارگیل ، کره شیوا و جو باشد.

 

– پماد یا کرم آنتی بیوتیک را امتحان کنید. اگر پوست شما تحریک شده و خشک است ، سعی کنید از پماد ضد آنتی بیوتیک یا کرم مانند باسیتراسین یا پماد A&D روی دستان خود استفاده کنید. همچنین می توانید پماد را بمالید و سپس دستکشهای نخی استفاده کنید و یک شب آنها را بپوشید. اگر مجبور هستید که اغلب با دستهای خشک ، ترک خورده و تحریک شده دست و پنجه نرم کنید ، این دستکشها را در یک کیسه پلاستیکی نگه دارید زیرا در صورت استفاده مجدد از آنها ، بارها و بارها از آنها استفاده خواهید کرد.

 

در مورد کرم دست با پزشک خود صحبت کنید. اگر دستهای خشک و ترک خورده شما واقعا بد هستند و با داروهای بدون نسخه بهتر نمی شوند ، ممکن است به کرم دست دارویی نیاز داشته باشید. برای درمان این مشکل با پزشک خود مشورت کنید.

 

بعضی اوقات دست های خشک و ترک خورده که با درمان های خانگی و یا کرم های بدون نسخه بهبود نمی یابند ، علامت یک مشکل پوستی است که نیاز به درمان پزشکی دارد ، مانند اگزما.

 

خشکی دست, علت خشکی پوست دست, خشکی پوست دسترفع خشکی پوست دست

 

3- مراقبت از دستان خود

دستان خود را با صابون ملایم ، طبیعی و آب گرم بشویید. هنگام شستن دست ها ، از استفاده از مواد تمیز کننده خشن که حاوی رنگ ، مواد مصنوعی یا رایحه است ، خودداری کنید. در عوض ، به سراغ صابون ملایم بروید که حاوی مواد طبیعی مانند روغن زیتون ، لیمو یا چربی طبیعی باشد. به جای آب گرم از آب گرم استفاده کنید ، زیرا آب گرم می تواند دست شما را خشک کند.

 

اگر مجبور هستید دستان خود را اغلب در آب گرم قرار دهید ، مثلاً هنگام شستن ظرف ها ، برای محافظت از دستان خود از دستکش لاستیکی استفاده کنید.

 

هنگام بیرون آمدن در هوای سرد ، دستکش را با آستر نرم بپوشید. هوای سرد می تواند دستهای خشک و ترک خورده را بدتر کند. با پوشیدن دستکش های چرمی یا پشمی که با پارچه ابریشمی یا مصنوعی پوشیده شده است ، دستان خود را از هوای سرد محافظت کنید.

 

بسیاری از تولید کنندگان دستکش از پوست های حساس آگاه هستند و مارک های شناخته شده ای با روکش خوب ، دست شما را از سرما محافظت می کنند. قبل از خرید حتماً روی دستکش را امتحان کنید تا از مناسب بودن آنها و داشتن روکش نرم استفاده کنید.

 

از دستکش هایی که دارای روکش پشم هستند خودداری کنید زیرا این امر باعث تحریک پوست حساس می شود.

 

دستان خود را مرتباً مرطوب کنید. عادت به استفاده از کرم دست در دستان خود در طول روز ، حداکثر شش بار لازم است. یک کرم دست را در کیف خود داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید آن را روی دستان خود بمالید. یک روال معمول داشته باشید که هنگام صبح و شب هنگام خواب ، دستان خود را مرطوب کنید تا نرم و آبرسانی شوند.

 

چندین نوع مختلف را امتحان کنید تا نمونه ای را پیدا کنید که برای شما بهتر باشد.

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید