اپیلاسیون

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت

مزایای اپیلاسیون

از مهم‌ترین مزایای این روش که هرکس را برای استفاده از آن وسوسه می‌کند، این است که اگر این روش به درستی انجام شود، تمام موها حتّی موهای ریز هم محو می‌شوند و به دلیل اینکه موها از ریشه خارج می‌شوند، استفاده مداوم از این روش باعث کاهش رشد موهای زاید می‌شود. از طرف دیگر بعد از استفاده از موم معمولاً پوست، نرم و صاف می‌شود که در حقیقت به خاطر برداشته شدن سلول‌های مرده پوست توسط موم است.

از دیگر مزایای این روش که به ویژه در آرایش عروس برای آرایشگاه اهمیت دارد این است که برخلاف سایر روش‌ها، امکان بروز جوش و یا التهاب آزاردهنده پس از استفاده از موم برای اغلب افراد وجود ندارد.

رعایت اصول بهداشتی اپیلاسیون در آرایشگاه

انجام عمل اپیلاسیون در یک آرایشگاه باید با دقّت فراوان و رعایت کامل اصول بهداشتی انجام شود. آرایشگر یا فردی که مسئول انجام اپیلاسیون در آرایشگاه است باید دارای گواهی سلامت بوده و هیچ‌گونه بیماری یا زخم پوستی نداشته باشد.

استفاده از لوازم یکبار مصرف برای قرار دادن موم بر روی پوست هر مشتری از دیگر مواردی است که نقش مؤثری در جلوگیری از انتقال بیماری دارد. حتّی تجهیزات آرایشگاه نیز قاعدتاً باید برای استفاده هر مشتری ضدعفونی شود.

خطرات احتمالی انجام اپیلاسیون در آرایشگاه

ساده‌ترین خطری که استفاده از موم گرم بر روی پوست ممکن است ایجاد کند، احتمال سوختگی پوست است. برای جلوگیری از سوختگی باید به یک آرایشگاه معتبر مراجعه کنید که آرایشگر با دقّت و تجربه کافی در امر اپیلاسیون به انجام آن بپردازد.

از دیگر خطرات احتمالی ناشی از اپیلاسیون، انتقال بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های پوستی نظیر قارچ‌ها و بیماری‌های ویروسی هستند که بدترین آن‌ها بیماری زگیل پوستی است. نکته مهم بیماری زگیل این است که ممکن است این بیماری مدت‌ها نهفته بماند و در صورت عدم درمان به قسمت‌های دیگر بدن نیز انتقال پیدا می‌کند.

رعایت اصول بهداشتی در تمام تجهیزات یک آرایشگاه و نیز هنگام اپیلاسیون توسط شخص آرایشگر و استفاده از لوازم یکبار مصرف برای هر مشتری، به خوبی از این اتّفاق پیشگیری می‌کند.

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید