چگونه پیری پوست دست را درمان کنیم؟

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت
از آن جا که غالباً دستها در درمان پوست و زیبایی زنان نادیده گرفته می شود، دستها قبل از چهره بیانگر سن حقیقی ما هستند. هیچ زنی نمی خواهد سن حقیقی خویش را با یک دست دادن ساده و یا یک وضعیت معمولی فاش کند. به همین علت عمل زیبایی دست و جوان سازی دستها، راه محبوبی برای مبارزه با پیری شده است؛ مخفی کردن علامت های بالا رفتن سن، از فواید جوانسازی دست ها است.

مهم ترین عوامل پیر شدن دست

– لکه های پیری

– پوست چروک

– برجسته بودن رگ ها

– پوست فلس دار

– تغيير رنگ ناخن

– ناخن های شکسته

 

برای پيش‌گيری از پیری پوست دست ها باید کارهایی ساده ولی تاثیرگذار انجام داد که سلامت پوست را تضمین می کند.

 

علل پیری پوست دست, پیری پوست دست,پیشگیری از پیری پوست دست, ضدپیری پوست دستپیشگیری از پیری پوست دست

 

راه های مراقبت از دستتان

جوان سازی با لیزر

برای جوان سازی پوست دست، انجام لیزر تخریبی بر روی دست باتوجه به خطرات ناشی از زخم و تغيير رنگ پوست ، تا به حال روشی ایمن نبوده است.

 

مرکز زیبایی خانه پوست قادر به ارائه روش های جوان سازی پوست دست است که اغلب برای از بین بردن اثرهای پیری مثل لکه های پوست، لکه های ناشی از افتاب، لکه های پیری، خشکی و یا زبری پوست، چین و چروک و ديگر تغییرات ناشی از پیری پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عمل زیبایی دست با لیزر باعث صافی و جوانی پوست اسیب دیده ، لکه دار ، ناهموار و نیز خطوط و چین و چروک دست می شود. لیزر یک شیوه جوانسازی پوست بوده و با استفاده از اسیب حرارتی کنترل شده باعث تحریک التیام زخم شده و با افزایش فاکتورهای رشد باعث بازسازی پوست می گردد. لیزر لایه اپیدرم و لایه درم فوقانی را حذف نموده و با تحریک روند ترميم طبیعی بدن سبب تحریک رشد پوست جدید و سالم می شود.

 

بهترین نتیجه با یک دوره ۵- ۶ جلسه درمان قابل دستیابی است، که با فاصله حدود شش هفته در صورت لزوم انجام می شود. لیزر را میتوان در بسياري از انواع پوست استفاده کرد.

 

راه های خانگی از بین بردن چروک دست

روغن زیتون

روغن زیتون سبب تغذیه می شود و از آن جایی که حاوی ویتامینe همراه با چربی های ضروری است سبب تحریک پوست و تولید کلاژن می شود. به همین علت برای رفع چین و چروک پوست دست یکی از بهترین گزینه هاست.

 

چند قطره روغن زیتون، چند قطره عسل و چند قطره گلیسیرین را با هم مخلوط کنید وآن ر دو بار در روز بر روی دست خویش بمالید و ماساژ دهید.این کار باعث حذف سلول های مرده و سفت شدن پوست می شود.

 

علل پیری پوست دست, پیری پوست دست,پیشگیری از پیری پوست دست, ضدپیری پوست دستپیر شدن زودرس پوست دست

 

آب لیمو و شکر

یک دوم قاشق غذا خوری آب لیمو را با یک قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید آنگاه دستان خود را به آرامی در حرکت دایره ای با آن خیس کرده و بعد از ۱۵ دقیقه دست را بشویید. آبلیمو و شکر در از بین بردن چروک پوست دست بسیار موثر است.

 

موز

موز دارای ماده های مغذی ضروری مثل ویتامین های E، A، B، آهن، روی، ید، پتاسیم و منیزیم است که در بهبود پوست و مبارزه با چین و چروک پوست کمک زيادي می کند. کافی است یک عدد موز رسیده را با چنگال له نموده تا وضعیت خمیری شکل پیدا کند. آنگاه این ماسک را بر روی دست ها بمالید و به آرامی به مدت چند دقیقه ماساژ دهید و بعد از خشک شدن  با آب ولرم بشویید.

هویج منبع غنی از ویتامین A میباشد که باعث افزایش تولید کلاژن و صاف شدن پوست می گردد.

 

دو هویج بزرگ را در آب بجوشانید تا کاملاً نرم شوند، آنگاه مقدار کمی عسل را با آن مخلوط کنید تا یک مایع چسبنده بدست آید. این مخلوط را به مدت نیم ساعت به طورمستقیم روی پوست خود بگذارید و سپس با آب ولرم بشویید.

 

جوش شیرین

جوش شیرین خواص لایه برداری بالایی دارد و در جهت درمان پیر شدن دست و جلوگیری از ایجاد چین و چروک میتواند مؤثر واقع شود. برای استفاده از آن باید با میزان ۱ قاشق غذا خوری را با یک کاسه آب گرم مخلوط کنید و آنگاه دستانتان را به مدت ۲۰ دقیقه درون آن قرار دهید.

 

علل پیری پوست دست, پیری پوست دست,پیشگیری از پیری پوست دست, ضدپیری پوست دستدرمان پیری پوست دست

 

زرده تخم مرغ و روغن بادام شیرین

برای نرم کردن دست های زبر و خشن، ۲ عدد زرده تخم مرغ را با ۲ قاشق چای خوری روغن بادام شیرین بهمراه ۲۵ گرم گلاب و ۲۶ قطره تنتور ساده بنژوان مخلوط و دست ها را به این ترکیب اغشته کنید سپس یک دستکش نخی بپوشانید و بعد از چند ساعت بشوئید.

 

گلیسیرین و گلاب

گلیسیرین و گلاب را با هم ترکیب کنید و با مقدار عسل و آب لیمو ترش را مخلوط کنید و به مدت 15 الی 20 دقیقه روی دست ها بمالید و سپس آن ها را بشوئید.

 

از صابون های مناسب استفاده کنید و بیش از حد دست را نشویید

شستشوی دست کاری است که هرروز همه ما انجام می دهیم. در نتیجه باید صابونی مناسب و مطلوب برای پوست انتخاب کنید. از صابون ها و شوینده هایی استفاده کنید که ترکیبات آن طبیعی هستند، مثل روغن های گیاهی، آلوئه ورا، عسل، جوی دو سر و …

 

در آخر باید ذکر کرد که در عین حال که بهداشت را رعایت می کنید، بیش از حد دست را نشویید. تغییرات آب و هوایی و استفاده بیش از حد از آب به پوست اسیب می رساند.

 

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید