راهکارهای مقابله با خشکی صورت و پوست

خدمات زیبایی فن باز
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

طراحی سایت
جالب است بدانید حتی آب خالی نیز خشک‌کننده پوست دست است و با افزایش دفعات شست‌وشو، دست‌ها شروع به خشک شدن می‌کند، حال اگر فراورده‌های شیمیایی مانند وایتکس، الکل و… نیز با دست برخورد داشته باشد باعث حل شدن لایه محافظ دست و خشکی بیشتر پوست خواهد شد

این در حالی است که لایه محافظ سبب محافظت پوست دست می‌شود به گونه‌ای که می‌توانیم دست خود را بدون آن‌که دچار آسیب خاصی شود به محیط بزنیم.

«واکنش‌هایی که در تماس با مواد شیمیایی حاصل می‌شود دو نوع است؛ اول واکنش‌های تحریکی که در تماس با مواد قلیایی و اسیدی به وجود می‌آید. اگر غلظت ماده بیش از اندازه شود یا دفعات کار با آن افزایش یابد مشکلات خودشان را نشان می‌دهد. گاهی اوقات نیز واکنش‌های آلرژیک بروز پیدا می‌کند.

 

این موضوع به تعداد دفعات کار با ماده قلیایی یا اسیدی ارتباط ندارد. البته درهر دو حالت تفاوت در علایمی که در پوست ایجاد می‌شود وجود نخواهد داشت. بعضی از افراد به دستکش پلاستیکی و لاتکس حساسیت دارند، به همین دلیل بهتر است از دستکش نخی استفاده کنند. استفاده از دستکش هنگام انجام برخی از کار‌های روزمره برای جلوگیری از آسیب به دست‌ها موثر است. نکته حائزاهمیت دیگر آن است که افراد درهر زمان می‌توانند از مواد چرب‌کننده دست‌ها استفاده کنند.»

 

خشکی پوست, خشکی پوست و راههای مقابله با آنرفع خشکی پوست

 

ماسک روغن زیتون و تخم مرغ برای درمان خشکی پوست 

برای تهیه این ماسک عالی گیاهی که برای درمان خشکی پوست توصیه می شود کافی است یک قاشق چای خوری روغن زیتون را با یک زرده تخم مرغ مخلوط کنید و آن را به مدت 30 دقیقه روی صورت و دست های خود ماسک کنید. پس از این مدت زمان دست ها را با کمک آب ولرم بشویید و سپس برای شست وشوی صورت از شیر کمک بگیرید.

 

ماسک خیار

یک عدد خیار خردشده؛

یک قاشق غذاخوری شکر.

روش استفاده و کاربرد

بعد از خرد کردن خیار، شکر را به آن اضافه کنید. بگذارید مدتی در یخچال بماند. سپس آن را روی صورت خود بگذارید و بعد از گذشت ۱۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

 

خیار اثر خنک‌کنندگی دارد و پوست را نرم و لطیف می‌کند بنابراین برای پوست خشک بسیار مناسب است. خیار همچنین جزو مواد طبیعی‌ای که پوست را جوان نگه می‌دارند هم هست.

 

خشکی پوست, خشکی پوست و راههای مقابله با آنخشکی شدید پوست

 

روغن زیتون و روغن کرچک

روغن زیتون و از بین بردن پوست خشک می تواند از مخلوط روغن زیتون و روغن کرچک استفاده کنید.

 

در این مخلوط یک نسبت از روغن کرچک و سه نسبت از روغن زیتون را با هم مخلوط کرده و بر روی پوست صورت و دیگر قسمت های خشک پوست بمالید. حالا یک لیف یا دستمال نرم و تمیز را در آب داغ فرو برده و بر روی پوست تان فشار بدید.

 

مراقب باشید که لیف بر روی پوست تان با فشار کشیده نشود. تنها لیف را روی صورت قرار داده و کمی فشار بدهید. این مراحل را در هفته 2 تا 3 بار انجام دهید تا شاهد از بین رفتن خشکی پوست خود باشید.

 

ماسک عسل و جوی دوسر

جوی دوسر، یک لایه بردار یا ماسک فوق العاده است. دو قاشق غذاخوری جوی دوسر را با یک قاشق غذاخوری عسل و کمی آب مخلوط کنید. کرامپتون پیشنهاد می کند کمی این مخلوط را حرارت دهید و سپس آن را روی پوست بمالید. می توانید از آن به عنوان لایه بردار استفاده کنید و پوست تان را بلافاصله با آب شسته یا به عنوان یک ماسک تسکین دهنده و آبرسان، پوست را پس از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بشویید.

ادمین اینستاگرام
سیگنال رایگان ارزهای دیجیتال
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید